Haber

Kartepeli Aslı Bera Kurt Türkiye ikincisi oldu

Türkiye Karate Federasyonu tarafından düzenlenen “Türkiye Çocuklar Karate Şampiyonası”na Kartepe Belediyespor 13 sporcuyla katılırken, Aslı Bera Kurt Türkiye ikincisi oldu.

 

 

Kartepe Belediyespor, 25-30 Nisan 2023 tarihlerinde Denizli’de düzenlenen Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonu’nda 6 gün süren “Türkiye Çocuklar Karate Şampiyonası” Yıldızlar ve Gençler Turnuvasına 13 sporcu ile katıldı. sporculardan Türkiye ikincisi oldu.

 

13 SPORCU KATILDI

Kartepe Belediyespor Esma Gül, Beyza Topal, Feyza Topal, Ervanur Ersöz, Dream Sena Bekçinaşı, Aslı Bera Kurt, Hayrunisa Topuz, Hiranur Uray, Hayrunisa Sadan, Cemre Tekçe Özcan, Nisa Eslem. Özgenç, Belinay Pistil ve Zehranur Çatanoğlu 13 sporcuyla katıldı.

 

HIRVATİSTAN’DA ÇALIŞACAĞIZ

Kartepe Belediyespor’dan sporcu Aslı Bera Kurt, 26 – 28 Mayıs 2023 tarihleri ​​arasında Hırvatistan’da yapılacak olan Balkan Çocuklar Karate Şampiyonası’nda mücadele edecek.

 

KOCAMAN’DAN BAŞARILAR

Aslı Bera Kurt’u başarılı performansından dolayı tebrik eden Kartepe Belediye Başkanı Avukat M.Mustafa Kocaman, “Bizi yine gururlandıran bir sonuç. Aslı Bera’yı, onu büyüten ve destekleyen ailesini ve öğretmenlerini tebrik ediyorum. Aslı Bera’nın bizleri Hırvatistan’da da gururlandıracağına inancım tamdır. Yolunuz açık olsun, başarılar diliyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu