Haber

TKDK Bilecik Ofisi açılıyor

Pazaryeri Gündem / BİLECİK (İGFA) –Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya başkanlığındaki Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurulu’nun (TKDK) değerlendirme toplantısı Valilik’te gerçekleştirildi.

Toplantıya Bilecik Tarım ve Orman Müdürü Necmettin Yoldaş, Sanayi ve Teknoloji Müdürü Abdullah Ay, Bilecik Ziraat Odası Başkanı Ahmet Sevinen, Kütahya TKDK İl Koordinatörü Birsen Karaaslan ve ilgili kurum yetkilileri katıldı.

Kamu kurumlarına ve özel girişimcilere hibe sağlayarak gerçekleştirilen projelere büyük katkı sağlayan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurulu Bilecik Ofisi’nin açılışı ile Bilecik’teki birçok kamu kurumu ve girişimciye fayda sağlaması beklenen TKDK; Tarımsal ve hayvansal üretime yönelik yatırımlar, üretimden elde edilen ürünlerin pazarlanmasına yönelik projeler, kuruluşa yönelik fiziki yatırımlar, yerel kalkınma stratejilerine yönelik projeler, çevre ve iklim projeleri, makine parkı geliştirme projeleri gibi birçok alanda hibe sağladığı açıklandı. işletmeler, yenilenebilir enerji projeleri, kırsal turizm ve rekreasyon faaliyetleri, zanaatkarlık ve yerel iş süreci projeleri geliştirmek.

Bilecik’in turizm, tarım, hayvancılık, zanaatkarlık ve sanayi gibi alanlarda önemli bir potansiyele sahip olduğunu vurgulayan Vali Kızılkaya, “Kırsal ve yerel kalkınmaya destek sağlayan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurulu’nun Bilecik’te bir ofisinin olması gerçeği. 430 milyon Euro bütçeli projeler, ülkemiz için çok değerli bir gelişme oldu. Bu sayede kamu kurumlarımız ve girişimcilerimiz IPARD eklerinden yararlanarak projelerini TKDK güvencesi altında hayata geçirebilir ve Bilecik’imizde güzel işlere imza atabilir. Bu gelişme ile Bilecik’teki proje gruplarımızı güçlendirerek kamu kurumlarımıza proje takviyesi sağlayacağız.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu